Gra Arkham City bez tajemnic

Mając w pamięci poprzednią grę o przygodach Batmana – Arkham Asylum, oczekiwania do Arkham City były bardzo poważne. Nasza recenzja Arkham City powinna rozwiać twoje wątpliwości, co do tego, czy warto zagrać w tą grę. Gra komputerowa Arkham City jest pełna niespodzianek. Głównego bohatera znajdujemy w ogromnym więzieniu w Gotham. W kontynuacji Arkham Ayslum spotkamy te same postacie - Hugo Strange’a, Tygera, czy też panoszących się po mieście i uzbrojonych po zęby Pingwina, Jokera, czy też Two-Face’a. Gra ma niepowtarzalny komiksowy charakter i bardzo wkręcająca fabułę.

W Arkham City jesteśmy prowadzeni za rączkę po głównym planie gry, czasami krążymy, ale kierunek jest jasny, a tempo przechodzenia gry odpowiednie. Odnosi się to także do misji pobocznych, które same w sobie są osobnymi historyjkami. Batman w nowej wersji gry ma gdzie rozwinąć skrzydła – teren, na którym odbywa się gra jest pięciokrotnie większy niż w Arkham Asylum. Mimo że praktycznie od zaraz czujesz się, jakbyś panował nad terenem akcji, w ukryciu czai się wiele niebezpieczeństw. W grze znajdziemy także wiele ciekawych wnętrz, na przykład posterunek policji, zrujnowana katedra, czy też opuszczony młyn, w którym Joker urządził sobie sklep.

Arkham City to gra komputerowa, która jest wręcz przesączona tajemnicami i o wiele bardziej rozbudowana, niż to się może wydawać na początku. Pomimo, że główny scenariusz sprawia wrażenie, że jest mało czasu na wykonanie misji, poboczne zadania są równie wciągające. Możemy się założyć, że trafisz na takie scenariusze poboczne, która pochłoną cię całkowicie i uznasz je za bardziej wartościowe niż główną fabułę. Bez dwóch zdań Arkham City jest jedną z najlepszych gier przygodowych dostępnych obecnie na rynku gier komputerowych.