Gra Call of Duty 4: Modern Warfare

W roku 2003, gdy pierwsza gra komputerowa z serii Call of Duty weszła na rynek, gry o II wojnie światowej były świeże i interesujące. Tysiące podobnych gier, które pojawiły się na rynku od tego czasu, nie wnosiły sobą nic nowego. Na szczęście Infinity Ward zdało sobie z tego sprawę już po wypuszczeniu Call of Duty 2 i natychmiast zaczęli pracę nad czymś nowym – miała to być strzelanka osadzona w czasach współczesnych.  I w taki oto sposób dziś czeka na nas Call of Duty 4: Modern Warfare. Czy warto zakupić tą grę? Nasza recenzja gry powinna dać ci odpowiedź.

Akcja w Call of Duty 4: Modern Warfare dzieje się praktycznie na całym świecie, choć większość czasu spędzimy na misjach w świecie arabskim, gdzie przemoc stała się codziennością. Sprawcą zamieszania jest Al-Asad, który chce przejąć kontrolę nad bliskim wschodem, angażując uwagę USA i Wielkiej Brytanii w inne akcje. Współpracownik Al-Asada - Zakhaev, próbuje ponownie wprowadzić w Rosji komunizm. Łatwo znienawidzić obydwie postacie, dzięki czemu szybko wkręcamy się w grę.

W Call of Duty 4: Modern Warfare grasz z perspektywy kilku żołnierzy. Ścieżki niektórych z nich się krzyżują, ale z pewnością nie wszyscy przeżyją misję. W grze nie ma za dużo kombinowania - Al-Asad oraz Zakhaev to czarne charaktery, które musimy jak najszybciej wyeliminować. Jeżeli szukasz w grze monumentalnych starć z wielką ilością przeciwników, to Call of Duty 4: Modern Warfare jest właśnie dla ciebie. Gra komputerowa Modern Warfare zwiększa zabawę na polu walki.