Poznaj grę Counter Strike: Global Offensive

Ta popularna gra powstała ponad dekadę temu. Counter-Strike podbił serca graczy dzięki dobrze zbalansowanej grywalności oraz dość wysokiemu poziomowi trudności, który wymaga od graczy sporych umiejętności. Counter-Strike: Global Offensive jest odpicowaną wersją klasycznej strzelanki, która oferuje kilka ciekawych trybów gry.

W Global Offensive nie ma regeneracji życia, brak filmowej fabuły, nie zdobywamy punktów doświadczenia, aby udoskonalić naszą postać i nie odblokowujemy żadnych dodatkowych bonusów. Niektórzy mogą uznać, że taka gra nie ma prawa wciągnąć gracza, ale recenzja gry Counter Strike: Global Offensive wyjaśni ci, dlaczego ta gra podbija serca tak wielu graczy. Gra oferuje takie tryby gry, które sprawią, że przed komputerem spędzimy całe dni i noce. W Counter Strike: Global Offensive położono nacisk na grę zespołową oraz taktykę. Wchodząc do gry wybierasz, czy będziesz należał do grupy terrorystycznej, czy do brygady antyterrorystycznej.

W grze zespołowej głównym celem graczy jest albo wyeliminowanie rywala lub też ukończenie zadania. W zależności od mapy będziesz musiał uwolnić czterech zakładników lub też podłożyć ładunki wybuchowe w dwóch miastach. Tryby gry zespołowej to Classic Casual oraz Classic Competitive. W pierwszym gra składa się z 10 rund, a w drugim z 30. W drugim trybie zarabiamy pieniądze za zabójstwa, podkładanie bomb itd. w celu zakupu broni oraz sprzętu. W pierwszym trybie dostajemy zabawki automatycznie.

Pozostałe dwa tryby gry to Arms Race oraz Demolition. W Arms Race każdy zaczyna od tej samej broni i za każde zabójstwo dostajemy inną broń, aż otrzymamy złoty nóż. Kto pierwszy zabije przy użyciu noża, wygrywa rundę. Demolition to połączenie Arms Race oraz Classic – mamy tu progresję broni i musimy podłożyć lub rozbroić bombę w banku lub innym budynku.