Rewolucja w Fallout 3

Po raz trzeci możemy się przekonać, że wojna nie zmienia się nigdy, a Fallout zmienia się z każdą odsłoną. Z post-apokaliptycznej gry, Fallout 3 zmieniło się w coś świeżego i wciągającego. Nowa wersja gry ma technologię 3D, perspektywa została zmieniona na pierwszą osobę, a na graczy czeka jeszcze więcej nowości. Nasza recenzja gry przybliży ci grę Fallout 3 i odpowie na pytanie, dlaczego najnowsza wersja gry powinna znaleźć się na Twojej liście zakupów.

Gra rozpoczyna się od Twoich narodzin. Żyjesz w wielkim podziemnym schronie, w którym żyje i zginęły całe pokolenia, chroniąc się przed promieniowaniem panującym na powierzchni. W wieku 19 lat odkrywasz, że zaginął Twój ociec, a jego przyjaciel został zamordowany. Te wydarzenia popychają cię do działania.

Fallout 3 jest ogromny. Możesz przedzierać się przez niezmierzone tereny w poszukiwaniu sławy i fortuny. Przygoda jest bardzo porywająca, a do zwiedzenia masz mnóstwo lokalizacji. W grze znajdziesz także cywilizacje, które udzielą ci schronienia, znajdziesz u nich sklepy, a także lekarzy, którzy oferują specjalne narkotyki.  Tylko pamiętaj, aby się nie uzależnić.

Zadania, które czekają na ciebie w Fallout 3 są złożone i wymagają odwiedzenia wielu lokalizacji. Po drodze będziesz musiał zmierzyć się z wieloma wrogami, zamkniętymi drzwiami i komputerowymi terminalami. Właśnie tutaj przydadzą się specjalne umiejętności, które umożliwiają ci chociażby zdobywanie punktów doświadczenia lub dodają specjalne opcje rozmowy z płcią przeciwną.

Fallout 3 to najlepsza gra pod względem poprawiania swoich umiejętności. Gra posiada tak wiele opcji, że jej największy atut – olbrzymie rozbudowanie opcji i możliwości – może zniechęcić początkujących graczy. Jeżeli jednak lubisz wyzwania, to jest to gra zdecydowanie dla ciebie.