Postrzelaj sobie grając w Killzone 3

Tak jak w poprzedniej wersji gry, również w Killzone 3 wcielasz się w rolę żołnierza Seva, który walczy w wielkiej wojnie przeciwko faszystom. Fabuła gry obejmuje okres sześciu miesięcy, a akcja zaczyna się dokładnie tam, gdzie kończyła się fabuła Killzone 2. Przywódca Helghanów został zamordowany przez twojego przyjaciela Rico. Helghanie rzucają więc wszystkie swoje siły, aby wykończyć wszystkich pozostałych przy życiu żołnierzy ISA. Czy gra posiada to, co sprawi, że spędzimy wiele godzin przed monitorem? Nasza recenzja gry Killzone 3 postara się odpowiedzieć na to pytanie.

Cała historia opowiedziana w Killzone 3 jest bardzo wciągająca nawet, jeśli niektóre pojedyncze scenariusze nie są tak dobre, jak główna fabuła gry. Killzone 3 to z pewnością najlepsza gra strzelanka, w jaką ostatnio graliśmy. Kampania w grze skupia się przede wszystkim na małych akcjach partyzanckich, a nie na wielkich wyprawach wojennych. W dalszym ciągu głównym celem jest eliminowanie czerwonookich żołnierzy, ale scenariusze mieszają wiele trybów gry, aby pasować do środowiska gry. Ukształtowanie terenu ma wpływ na styl walki. Szybka akcja i taktyka to cechy szczególne tej gry.

Tym razem nie będziemy jeździć czołgiem, a całą akcję przeprowadzamy z perspektywy Seva. W niektórych momentach gramy z Rico, co wpływa na tempo gry. Gra z Rico może być nudna, bo ma on możliwość wskrzeszenia Seva, jeśli się nam nie powiedzie. Bardzo fajna jest możliwość gry online. W internecie doświadczymy rewelacyjnej gry zespołowej. Każda gra strzelanka powinna mieć taki deatmacth jak Killzone 3. Świetna jest także gra na polu walki, która może się ciągnąć wiele godzin. Trzy scenariusze wciągną ciebie i twoją drużynę w prawdziwą walkę.