Niedościgniona gra bijatyka Tekken 6

Tekken to prawdopodobnie jedyna gra bijatyka, która utrzymała swoją popularność na przestrzeni lat bez żadnych poważnych zmian. Aktualnie najnowszą grą w serii jest Tekken 6. Autorzy gry posunęli się do kilku eksperymentów, ale tak naprawdę niewiele się zmieniło. Gry bijatyki zazwyczaj zyskują na popularności dzięki wprowadzanym zmianom. Tekken 6 jest przykładem gry, która broni się sama. W grze poprawiona została grafika, do wyboru mamy więcej postaci, a przede wszystkim możemy grać online. Nasza recenzja gry Tekken 6 spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy producenci gry zrobili wystarczająco, aby utrzymać pozycję najlepszej gry bijatyki na rynku?

Jak na grę, która kładzie nacisk na walkę jeden na jeden, Tekken 6 robi coś niewiarygodnego. Prosty strzał w czyjąś twarz możemy wykonać na tyle możliwości, że nawet ta najprostsza czynność sprawi nam wiele radości, nie wspominając już o bardziej skomplikowanych ciosach. Podchodząc do gry warto spróbować moduł treningowy, aby opanować ciosy oraz kombinacje naszych ulubionych postaci.

Tekken 6 podczas gry na komputerze daje nam kilka możliwości. W zwykłej grze dochodzimy do walki z potężnym przeciwnikiem, tryb walki z duchem pozwala na walkę z wszystkimi przeciwnikami, co daje nam wrażenie gry z innym rywalem, z kolei atak czasowy oraz test przetrwania sprawdzają naszą wytrzymałość oraz pozwalają ustanawiać rekordy walk. Jeżeli jest z nami kolega możemy walczyć w wielu walkach. Oprócz pojedynków jeden na jeden, mamy do dyspozycji choćby walki drużynowe, w których przegrany wojownik zastępowany jest przez inną wybrana do drużyny postać. Gra w trybie online jest bardzo ciekawa i pozwala na walki z innymi graczami, gdy nie mamy komu „dowalić” w domu.