Mac kontra PC, czyli co kupić do grania

Kupując komputer wiele osób zastanawia się, jaki sprzęt wybrać do grania. Wybór między PC, a Mac nie jest tak oczywisty jak kiedyś.  Jeżeli lubisz grać i dla tej potrzeby kupujesz nowy sprzęt, to musisz zdecydować się, czy wybierasz system operacyjny przygotowany przez Apple, czy też decydujesz się na komputer PC lub laptopa z Windowsem. Gry stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób, które nie uchodzą za zatwardziałych graczy, a tzw. graczy okazjonalnych.

Jeżeli lubisz gry internetowe, to nie musisz się zastanawiać, co kupić. Gry internetowe będą działały tak samo na obydwu systemach. Wybór możesz uzależnić od innych kryteriów. Oczywiście jest kilka gier, które działają tylko na przeglądarkach z Windowsa, ale system ten jest już dostępny także dla użytkowników Macintoshów. Tutaj warto dodać, że przewagą Macintosha nad PC jest jego system operacyjny. Jeżeli jednak wolisz Windows, to nie ma sensu kupować komputerów Mac. Jeżeli jesteś graczem i nie masz zamiaru grać tylko w gry online, ale interesuje Cię gra w najnowsze produkty i najbardziej znane gry, to zdecydowaną przewagę ma tutaj Pecet.

Przewaga komputera PC nad Mac wynika z bardzo prostej przyczyny. Na rynku dostępne jest o wiele więcej gier na PC, niż na Maca. Z kolei ten fakt bierze się stąd, że na świecie o wiele więcej sprzedano komputerów PC niż Maców. Dlatego gry na PC jest powszechne, a gry na Mac są w zdecydowanej mniejszości.  Producenci gier wolą robić gry pod Windows, gdyż system ten posiada aż 90% udział w rynku. Gry na Mac nie mają ekonomicznego znaczenia dla firm. Oczywiście te najbardziej popularne gry dostępne są na obydwa systemy.